دانلود رایگان سم شناسی و بررسی انواع سموم

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

توجه : این فایل به صورت فایل ورد (Word) ارائه میگردد و قابل تغییر می باشد


 دانلود رایگان سم شناسی و بررسی انواع سموم دارای 128 صفحه می باشد و دارای تنظیمات و فهرست کامل در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود رایگان سم شناسی و بررسی انواع سموم  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

فهرست

بخش اول: سم شناسی   
مقدمه   
تاریخچه   
طبقه بندی سموم   
نامهای سموم   
غلظت به كار رفته و آزمایشهای اولیه در سم شناسی   
فرمولاسیون سموم   
تركیبات مهم استعمالی در فرمولاسیون   
تعاریف مهم در سم شناسی    
خانواده های شیمیایی سموم   
ارگانوفسفره ها   
پایروتروئیدها   
كار با مات ها، دی نیتروفنل و دی تیو كاربامات ها    
تركیبات آلی لكره   
روغن ها    
آنتی بیوتیك ها   
ایزو تیوسیانات ها، بنزیمیدازول ها و تركیبات بنزنی   
اكسانتئینها و تری آزول ها   
تركیبات معدنی، قارچ كش های استروئید، نیكوتین   
سایر تركیبات    
بخش دوم: گزارش كارآموزی در بخش آفت كش ها   
مقدمه    
تاریخچه، اهداف و بخشهای موسسه تحقیقات آفات و بیماریهای گیاهی    
آزمایشگاه باقیمانده سم   
بخش مایكوتوكسین ها   
بخش مقاومت آفات و سم پاشی   
بخش سنتزفرمون   
فرمون- كاربردها، تله ها و روند كاری آزمایشگاه    
سنتزفرومون ها    
آزمایشگاه  استخراج و عصاره گیره   
بازدید از آزمایشگاه    
FAO واقع در بخش و منابع    
منابع   مقدمه
انسان از قدیم الایام از یك تعادل طبیعی اكوسیستم برخوردار بوده است ولی با افزایش جمعیت و تلاش انسانها برای تأمین غذا، تعادل طبیعی اكوسیستم ها برهم خورده و آفات ، بیماریها و علفهای هرزی ایجاد شده ، بطوریكه علیرغم تلاش انسانها برای حفظ محصولات، %30 تولیدات كشاورزی از بین می رود. البته در كشورهای در حال توسعه این رقم بالاتر است مثلا در آمریكای لاتین %40 محصولات دچار خسارت می‎شوند.
در قدیم روشهای سنتی فراوانی برای مبارزه با آفات وجود داشت از جمله روش مبارزه بیولوژیك (استفاده از اردك مرغابی و پرندگان در مزرعه برای خوردن آفات) استفاده از عصاره بعضی گیاهان به صورت محلول پاشی، استفاده از مترسك بوده است ولی با پیدایش سم تحولی در كنترل خسارت آفات و بیماریها ایجاد گردید به طوریكه حتی به اثرات سوء جانبی آنها نیز توجهی نشد. ولی به تدریج به اثرات جانبی (side effects) نیز در كشت و استفاده سموم آغاز شد به طوریكه از روشهای تلفیقی و مدیریت صحیح افات استفاده می كردند. ولی به تدریج حركت جهانی به طرف كاهش مصرف سموم در امر مبارزه با آفات و بیماریها رفت به طوریكه در كنفرانس جهانی ریودژانیرو در سال 1992 كه از كشور ایران نیز شركت داشتند، در اغلب كشورها با برنامه ریزیهای مخصوص در جهت كاهش مصرف سموم تلاش فراوان به عمل آمد. در برخی كشورها بین 50 تا 70 درصد مصرف سموم كاهش پیدا نمود.
در ایران نیز از سال 1373 پروژه جدیدی به نام پروژه كاهش مصرف سموم و استفاده بهینه از كود با تلاش وزیركشاورزی وقت در هیئت دولت به تصویب رسید و از سال 1374 اجرای این پروژه زیر نظر 3 كمیته تحقیقات ، اجرا و ترویج و هماهنگی شروع و هماهنگی شروع و همچنان با جدیت ادامه دارد.

لینک کمکی