دانلود رایگان چگونگی آهارگیری پارچه ویسكوز

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

توجه : این فایل به صورت فایل ورد (Word) ارائه میگردد و قابل تغییر می باشد


 دانلود رایگان چگونگی آهارگیری پارچه ویسكوز دارای 110 صفحه می باشد و دارای تنظیمات و فهرست کامل در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود رایگان چگونگی آهارگیری پارچه ویسكوز  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

چکیده:

در گزارش این کارآموزی سعی شده است تا قسمتهای مختلف کارخانه نقشین یزد مورد بحث و تجربه قرار گیرد و همچنین این کوشش به عمل آمده است تا از ابتدای تولید تا انتهای تولید محصول این کارخانه با معرفی قسمتهای مختلف، نحوه تولید و مشخصات مربوط به دستگاه و چگونگی عملکرد آنها و نهایتاً مراحل بسته بندی بخوبی شناسانده شود. در فصل های مجزاء در حد امکان این مطالب را جمع آوری کرده تا شما نیز یک دید اجمالی بر این فعالیتها داشته و از چگونگی بکارگیری صنعتهای مختلف بخصوص صنعت چاپ در این مکان اطلاع یابید در فصل های اول تا پنجم این مجموعه گزارش تئوری کارخانه نقشین یزد می باشد در فصل پنجم گزارش عملی و نمونه های مختلف تولید کارخانه به تحریر آمده. ضمناً نمونه هایی از فعالیتهای این کارخانه ضمیمه این گزارش گردیده تا این محصولات به صورت واضحتری برای خوانندگان قابل لمس و رؤیت باشد.


فهرست مطالب

مقدمه    1
فصل اول: ماشین آلات    9
پالت كنی    9
رول كنی    9
پرز سوزی و آهارگیری    10
مشخصات فنی دستگاه پرزسوزی و آهارگیری    16
مرسریزاسیون    17
ماشین هاسپل    18
ماشین ژیگر    23
دستگاه جت رنگرزی    32
ماشین استیمر    38
طرز كار دستگاه استیمر    40
ماشین استنتر    42
فصل دوم:    54
شرح قسمتها و تأثیر عملیات مختلف انجام شده بر روی پارچه جهت آماده سازی    54
پرز سوزی    59
آهارگیری    60
شستشو    61
تاریخچه مرسریزاسیون    65
پخت و سفیدگری    66
رنگ سازی
69
رنگرزی    70
خشك كن    77
عریض كردن پارچه و افزدون مواد تكمیلی به پارچه    78
تاریخ چاپ    79
چاپ    80
روشهای عملی چاپ    81
عملیات چاپ    81
بخار دادن    82
غلظت دهنده ها    83
معرفی مواد كمكی در چاپ    85
روش ساخت شابلون    86
شابلون سازی روتاری    86
آماده سازی شابلون روتاری    86
فصل سوم    98
كنترل كیفیت    98
بسته بندی    98
انبار    98
منابع و مأخذ    100


مقدمه:
 
یکی از صنایع مهم کشور که از اهمیت ویژه ای برخوردار است صنعت نساجی است لزوم استفاده از پوشاک و البسه و انواع منسوجاتی که در صنایع مختلف کاربرد دارد و بر همگان روشن است. با توجه به افزایش جمعیت و افزایش سلیقه ها و تنوع طلبی مردم و نیز توسعه صنایع مختلف که به نحوی از فرآورده های صنعت نساجی استفاده می کنند، باعث افزایش کمی و کیفی فرآورده های نساجی شده و تحقیق و مطالعه در این زمینه و تربیت نیروی انسانی کارآزموده و متخصص در این زمینه کاملاً ضروری است. ایجاد زمینه های مطالعه و تحقیق و تهیه محصولات نساجی بر طبق یکسری قواعد و اصول علمی و کاربردی مستلزم تلاش و پی گیری در این زمینه می باشد.
یکی از عملیات مهمی که بر کیفیت کالای نساجی اثر بسیاری دارد عمل تکمیلی است که بر روی پارچه انجام می شود، امروزه کمپانیها و کارخانجات نساجی چه در داخل کشور و چه در خارج کشور که به عملیات تکمیلی اهمیت بیشتری می دهند و مطالعات زیادی در این زمینه انجام داده اند و شرایط بهینه تکمیلی را بر فرآورده های نساجی خود انجام داده¬اند، موفقیت بیشتری در زمینه تولید دارند و محصولات آنان در بین مصرف کنندگان که از محبوبیت ویژه ای برخوردار است به طور کلی عملیات تکمیلی به مجموعه عملیاتی گفته می شود که بر روی پارچه خام تولید شده در قسمت بافندگی انجام می شود تا یک کالای قابل استفاده برای مصرف کننده باشد و این عملیات عمدتاً شامل رنگرزی، چاپ، ضد چروک کردن، نرم کردن، ضد آب کردن، ضد الکتریسیته کردن و ..... می باشد.
در این گزارش کارآموزی سعی شده است کلیه عملیات تکمیلی که بر روی پارچه خام پنبه 100% ویسکوز 100% و مخلوط پلی استر و ویسکوز – پلی استر انجام می شود تا کیفیت پارچه ها افزایش یاید و پارچه قابل استفاده برای مصرف کننده شود ذکر گردد


منابع و مآخذ:
 
1- سهی زاده ابیانه، مرتضی؛ تکمیل فرآورده های نساجی و رنگرزی، (جلد دوم)
2-  سهی زاده ابیانه، مرتضی؛ فرآورده های نساجی
3- توانایی، حسین؛ چاپ در صنعت نساجی
4- میرجلیلی، محمد، ماشین های رنگرزی

لینک کمکی