دانلود رایگان بررسی قوس در راهسازی

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

توجه : این فایل به صورت فایل ورد (Word) ارائه میگردد و قابل تغییر می باشد


 دانلود رایگان بررسی قوس در راهسازی دارای 55 صفحه به همراه تصاویر می باشد و دارای تنظیمات و فهرست کامل در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود رایگان بررسی قوس در راهسازی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

 

بخشی از فهرست مطالب پروژه دانلود رایگان بررسی قوس در راهسازی

مقدمه

ارکان اساسی راه

انواع قوس ها

   - قوس های قائم

   - قوس های افقی

       معیارهای كلی طراحی

      شعاع پیچ

     طول پیچ و زاویه مركزی

انواع قوس های افقی

   - قوس های دایره ای

   - قوس های مرکب

   -  قوس های معکوس

       - قوس  های گردنه  (سرپانتین )

   -قوس های سهمی

   -قوس های کلوتوئید

دور قوس ها

منابع

 

مقدمه :

از قدیمی ترین مسیرهایی كه به عنوان راه و جاده استفاده گردید ، میتوان راه شاهی و راه ابریشم رانام برد.جاده ابریشم بیش از 10 هزار كیلومتر طول داشته كه ازچین آغاز گشته واز ایران می گذشته وبه قسطنطنیه ختم می گردیده است وهزاران سال قبل مورداستفاده راهپیمایان و وسایل اولیه حمل ونقل قرار می گرفته است.

همگام و همراه با توسعه و پیشرفت فرهنگی،اقتصادی واجتماعی،نیاز به راه یا به عبارتی نیاز به جاده افزایش پیدا كرد،به طوری كه گذرگاه های خاكی مالروی دیروزتبدیل به آزاد راه های وسیع و مقاوم امروز شد ومتناسب باوسایل نقلیه متفاوت،انواع واقسام مسیرها درشكل های مختلف،طراحی واحداث گردید كه مطمئنا درآینده هم به اشكال ناشناخته دیگری ساخته خواهد شد.

شكل گیری هر اجتماع نوین، طبیعتا ساخت مسیر های ارتباطی جدیدی را به همراه خواهد داشت.این شكل گیری میتواند به تنهایی شامل مجموعه ای از مناطق مسكونی،درمانی،اقتصادی،صنعتی،نظامی و عمومی ... باشند كه متراكم شدن وانبساط هندسی آن الزاما‌" ایجاد تغییر شكل مسیرهای موجود منطبق با تحولات ذكر شده اجتناب ناپذیر خواهد بود.

كلمه آلمانیstrasse و كلمه انگلیسی street هر دو به معنی جاده از ریشه یونانی سنگ مسیر (Via Lapidpus strata) گرفته شده كه به معنی راهی است كه به وسیله سنگ مستحكم شده باشد.

بر اساس تاریخ راهسازی 4 هزار سال قبل قدیمی ترین جاده ها در مصر و بابل وایران بزرگ و پهناور قدیم ساخته شده است كه می توان اساس وریشه تكنیك جاده سازی را در آن زمان جستجو كرد.

در هزاره قدیم در رم احتمالا تعلیم دانش جاده سازی وجود داشته است كه مهندسان راهسازی را ،مجهز به دانستنی های علمی آن روز،به جامعه تحویل می داده است.قابل ذكر وتوجه است كه در آن زمان مجموع جاده های سنگی به 80 هزاركیلومتر میرسیده كه آثاری از آنها هنوز پابرجاست.

 

این پیشرفت و صنعت پس از سقوط امپراطوری رم تا حد به فراموشی سپردن متوقف گردید.تا اینكه در آغاز قرن بیست میلادی،صنعت جاده سازی مجددا احیا شده و مورد توجه قرار گرفت و سرانجام،اختراع اتومبیل در اوایل دهه دوم قرن بیستم ،به عنوان وسیله حركت موتوری باعث و عامل رشد عظیم در صنعت جاده سازی گردید.درقاره اروپا افزون بر 75 هزار كیلومتر آزادراه و بزرگراه وجود دارد كه بیش از 11% آن در آلمان غربی سابق احداث گردیده است.در بین كشورهای اروپایی،بر اساس قرارداد ، علامت یا به عبارتی كد E   برای مسیرهای بین كشوری انتخاب شده است كه با افزودن شماره ای مقابل كد E ،شناسنامه مسیر مشخص می گردد.امیدواریم روزی هم در قاره پهناوری آسیا با گسترش جاده ها و همكاری های بین كشوری ،كدمسیر های بین كشورهای آسیامعرفی گردد.

 

بخشی از منابع و مراجع پروژه دانلود رایگان بررسی قوس در راهسازی

1- دفتر تحقیقات و معیارهای فنی‌؛ آیین نامه طرح هندسی راه ها ؛ تهران ؛ انتشارات سازمان برنامه و بودجه ؛ چاپ اول ؛ 1375 ؛366 صفحه.

2- بهبهانی.ح ؛ راهسازی- طرح هندسی راه ؛ تهران ؛ انتشارات نشر دانشگاهی ؛ چاپ دوازدهم ؛ 1383 ؛ 358 صفحه.

3- صرافین.م ؛ طراحی هندسی معابر و روش های مدرن راهسازی ؛ تهران

 

لینک کمکی